Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) tarafından alınan Pozitron Emisyon Tomografisi/Bilgisayarlı Tomografi (PET-BT) cihazı sayesinde Tokatlı vatandaşlar, kanser taraması için il dışına gitmek zorunda kalmayacaklar. TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, cihazın hizmete girdiğini ve hastaların daha az radyasyona maruz kalarak daha nitelikli ve yüksek çözünürlüklü sonuçlar elde edebileceklerini belirtti. Cihazın en küçük lezyonları bile atlamadan yakalayabildiğini söyleyen TOGÜ Nükleer Tıp Ünitesi doktorlarından Özge Ulaş Babacan, hastaların dışarı gitmedikleri için memnun olduklarını ifade etti.