‘Paşalar gibi yatacağım…’

Olaydan sonra yakalanıp gözaltına alınan Baykara, Esra Yılmaz’ın, Rüknettin Özdemir ile mesajlaşmalarını görüp tartıştıklarını, daha sonra kadının telefonundan Özdemir’e buluşmak için mesaj attığını ve olay yerindeki tartışmada silahlı saldırıda bulunduğunu söyledi.

Baykara’nın işlemleri sonrası sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemede tutuklandığı belirtildi. Yılmaz ve Özdemir’in cansız bedenleri, otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edilip, toprağa verildi.

Ramazan Baykara’nın cinayetlerden sonra gittiği lokantada çektiği fotoğrafını, “Aslan gibi yaşadım, paşalar gibi de yatacam” notuyla paylaştığı ortaya çıktı.

Esra Yılmaz’ın amcası Ramazan Yılmaz, Baykara’nın planlı şekilde cinayeti tasarladığını belirterek, ilişkilerinin 3-4 yıl önce başladığını ve Esra’nın telefonuna el koyduğunu, Esra’nın babasının evinde olduğunu ve Baykara’nın onu bir yere götürmek istediğini söyledi. Ancak daha sonra Baykara’nın Esra’yı öldürdüğünü ve kendisini arayarak “yiyip, içip, teslim olacağım” dediğini aktardı. Esra’nın annesi Çiğdem Yılmaz ise kızının namussuzluk yapmadığını, Baykara’nın şiddet uyguladığını ve borçları nedeniyle kızını öldürdüğünü iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x