Son Dakika… Okul müdürü cinayetinde yeni gelişme: Öğrenci tutuklandı

Alibeyköy Mahallesi Beste Sokak’taki özel bir lisede önceki gün meydana gelen olayda, okul müdürü İbrahim Okutan’a (74) silahla ateş ederek öldürdüğü iddia edilen Suça Sürüklenen Çocuk (SÇÇ) Y.K., bugün emniyet işlemlerinin ardından İstanbul Adliyesine sevk edildi. Savcılıktaki ifadesi alınan Y.K., ‘kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimliğe çıkarılan SSÇ Y.K., tutuklandı.

“OLAYDAN SONRA BÖREK ALIP EVE GİTTİM”

SSÇ Y.K., savcılık ifadesinde okul müdürü Okutan ile geçmişe dayalı husumetlerinin bulunduğunu, olay günü evden çıkarken annesine börek almaya gideceğini söylediğini, amacının İbrahim Okutan’ı öldürmek değil dövmek olduğunu, odasına girdiğinde Okutan’ı bacağından vurmak istediğini, Okutan’ın silahı almak için hamle yaptığını, o sırada koluna ateş etitğini, iki kez de karnıda sıktığını söyledi. Olaydan sonra börek alarak eve gittiğini anlatan Y.K., sonrasında ise tabanca ve telefonunu Alibeyköy Barajı’na attığını ve pişman olduğunu söyledi.

ANNESİ IRAK’TA ÖĞRETMENMİŞ

“ÇEVRESİNDEKİLERİN YÖNLENDİRMESİ”

Ailenin avukatı Duygu Gökçe ise Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, “Yaşanan olayın nedeni müdür beyin müvekkilime ve annesine Arapça konuşuyorlar diye ağır küfürler etmesidir. Müvekkilim yaşanan olaydan dolayı çok pişman. Zaten Şubat ayında geçirdiği bir trafik kazasından dolayı ağır psikolojik tedavi görüyordu. Bu nedenle manipülasyona da çok açık. Çevresindekilerin yönlendirmesiyle böyle bir olaya kalkıştı. Kendisine ve annesine karşı edilmiş bir takım hakaretler karşısında zaten psikolojik rahatsızlığın  da vermiş olduğu sağlıklı düşünememe sonucunda işlemiştir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x