Edirne Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğinde çalışan kadın astsubaylar, köylerde aktif şekilde görev yaparak vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlıyor. Kadın jandarmalar, Kadın Destek Uygulaması, 112 Acil Çağrı Hattı’nın kullanımı ve dolandırıcılık olayları gibi konularda köy sakinlerine bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriyor. Ayrıca, aile içi şiddetle mücadele, çocuk hakları ve dolandırıcılık konularında bilgiler aktararak halkın güvenliği ve bilinç düzeyini artırıyorlar. Kadın astsubaylar, mesleklerini büyük bir onur ve gururla icra ederek vatandaşlara hizmet etmekten mutluluk duyuyorlar.