E-Spor’da büyük skandal, finallerde bile hile kullandılar

Geliştirici, eski adıyla Twitter olan X’e, gecikmenin “dizinin rekabet bütünlüğünün tehlikeye atılmasından” kaynaklandığını bildirdi. Twitch’te mevcut olan hack görüntüleri, oyunculara rakiplerinin konumunu görme yeteneği verirken, ünlü oyuncu ImperialHal’a oyun sırasında nişan alma işlemini yapay olarak geliştiren bir aimbot verildi.

Hile, EA için sürekli bir sorun haline geldi ve oyuncular, şirketin hafifletmek için çok az şey yaptığını iddia ediyor. EA’in genel tartışma sayfasındaki sinir bozucu paylaşımlar arasında “Eğer EA tüm hilecileri yasaklarsa oyunu oynamaya yetecek kadar oyuncu kalmaz” ve “Asıl sorun oyuncuları yasaklama/askıya alma sürecinde yatıyor” gibi ifadeler yer alıyor. Diğer şikayetler arasında görünümlerin fiyatının artırılması gibi deneyim yerine kara odaklanılması yer alıyor.

E-Spor’da büyük skandal, finallerde bile hile kullandılar

Ayrıca EA, şubat ayının sonunda iş gücünün %5’ini (yaklaşık 650 kişi) işten çıkardı. Respawn’ın devam eden Star Wars birinci şahıs nişancı oyunu, fesihlerle birlikte iptal edildi. O dönemde CEO Andrew Wilson, çalışanlara EA’in “her yerdeki hayranlara daha derin, daha bağlantılı deneyimler sunmak için şirket operasyonlarını kolaylaştırdığını” söylemişti.

Apex Legends’ın Kuzey Amerika Finalleri için yeni bir zaman açıklanmadı ancak X gönderisinde “yakında daha fazla bilgi paylaşılacağı” belirtildi. Bu arada EA ve Respawn’ın, bilgisayar korsanının mevcut erişimini nasıl engelleyeceklerini ve daha fazla saldırı riskine girmeden yeterlilikleri nasıl yeniden açacaklarını belirlemeleri gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x